Zrozeno v EU na výstavě Země živitelka 2019

26/08/2019

Při příležitosti konání 46. ročníku mezinárodního agrosalonu Země Živitelka byl v Českých Budějovicích představen ve dnech 22. - 25. srpna 2019 projekt Agrární komory ČR, Zrozeno v EU, jehož cílem je propagace evropských zemědělských výrobků na evropských trzích.

V rámci stánku AK ČR měli návštěvníci možnost ochutnat každý den na 500 vybraných pokrmů ze studené a 500 pokrmů z teplé kuchyně.

Ve čtvrtek 22. srpna 2019 byli pro návštěvníky na místě uvařeny bramborové lokše s trhaným vepřovým masem s červeným zelím a rozinkami. Studená kuchyně nabídla škvarkovou pomazánku na krajíci chleba s domácí kyselou okurkou a červenou cibulí.

Pátek 23. srpna 2019 patřil severské kuchyni. Nabídnut byl matjesový salát s bramborami, jablky a červenou řepou. Veliký úspěch pak sklidil marinovaný losos, tj. gravlax na žitném chlebu s hořčičnou omáčkou.

V průběhu třetího dne, který byl věnován duchu Francie,  byla podávána pečená krkovice s bůčkem na víně a s tymiánem na francouzské bagetě (ryllettes). Jako druhý pokrm byl zvolen guláš po Burgundsku na červeném víně.

Čtvrtý den patřil Itálii. Návštěvníci agrosalonu měli jedinečnou možnost ochutnat výbornou domácí ciabatta  s rukolovým pestem, nebo ze sušených rajčat. Nabídnuty byli přítomním i domácí noky se smetanovou omáčkou se zeleninou, bílým vínem, parmazánem, gorgonzolou a limetou.

Ochutnávky sklidily nepředvídatelný úspěch mezi návštěvníky.

Menu kuchařské show Země živitelka 2019

Menu_české.pdf (427 kB)
Menu_francie.pdf (431 kB)
Menu_ital.pdf (430 kB)
Menu_sever.pdf (436 kB)
Modul: Aktuality